| Manufacturer | TDK Corporation |
| Series | HHM |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Cut Tape (CT) | |
| Digi-Reel® | |
| Part Status | Active |
| Coupler Type | Dual Band, Dual Path |
| Frequency | 2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.85GHz |
| Applications | General Purpose |
| Insertion Loss | 0.4dB |
| Power – Max | – |
| Isolation | 25dB |
| Package / Case | 0202 (0505 Metric), 4 PC Pad |
| Supplier Device Package | 202 |