| Manufacturer | TDK Corporation |
| Series | HHM |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Cut Tape (CT) | |
| Digi-Reel® | |
| Part Status | Active |
| Frequency Range | 673MHz ~ 2.7GHz |
| Impedance – Unbalanced/Balanced | 50 / 100Ohm |
| Phase Difference | 190° |
| Insertion Loss (Max) | 2.5dB |
| Return Loss (Min) | 8dB |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric), 6 PC Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |