| Product Status | Active |
| Base Resonator | MEMS |
| Type | XO (Standard) |
| Frequency | 25 MHz |
| Function | Standby (Power Down) |
| Output | CMOS |
| Voltage – Supply | 1.8V ~ 3.3V |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR) | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | – |
| Current – Supply (Max) | 6.3mA |
| Ratings | AEC-Q100 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-VDFN |
| Size / Dimension | 0.098″ L x 0.079″ W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.035″ (0.90mm) |
| Current – Supply (Disable) (Max) | 15µA |