| Manufacturer | Murata Electronics |
| Series | DLW5B |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Cut Tape (CT) | |
| Digi-Reel® | |
| Part Status | Active |
| Filter Type | Power, Signal Line |
| Number of Lines | 2 |
| Impedance @ Frequency | 100 Ohms @ 100 MHz |
| Current Rating (Max) | 6A |
| DC Resistance (DCR) (Max) | 13mOhm |
| Voltage Rating – DC | 50V |
| Voltage Rating – AC | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | – |
| Approval Agency | – |
| Features | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.197″ L x 0.197″ W (5.00mm x 5.00mm) |
| Height (Max) | 0.098″ (2.50mm) |
| Package / Case | Horizontal, 4 PC Pad |
| Base Product Number | DLW5BTM |