| Manufacturer | Johanson Technology Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Cut Tape (CT) | |
| Digi-Reel® | |
| Part Status | Active |
| RF Family/Standard | – |
| Frequency Group | UHF (2GHz ~ 3GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 2.4GHz |
| Frequency Range | 2.4GHz ~ 2.5GHz |
| Antenna Type | Chip |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | – |
| Return Loss | -10dB |
| Gain | 1.5dBi |
| Power – Max | 2 W |
| Features | – |
| Termination | Solder |
| Ingress Protection | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Height (Max) | 0.047″ (1.20mm) |
| Applications | – |